05 października 2013

Analiza kolorystyczna 12 typów - ON-LINE: analizujemy Angelinę Jolie cz.1

Oryginalne zdjęcie - źródło: Commons Wikimedia >>
Autor: Promiflash
Treść licencji >>

Angelina Jolie piękna kobieta o niezwykłej urodzie.
Jaki typ kolorystyczny reprezentuje?

Czy jest Wiosną?
Latem?
Jesienią?
A może Zimą?

Spróbuj wraz ze mną zanalizować tą celebrytkę.
Zapraszam do komentowania, "ćwiczenia oka" i aktywnego uczestnictwa. Być może w ten sposób zaczniesz inaczej spostrzegać barwy? Łatwiej dobierzesz kolory w ubiorze i makijażu? Życzę Ci przede wszystkim udanej zabawy:) 

Poniższa prezentacja to również fragment i przykład pracy jaką wykonuję ze zdjęciami swoich klientek, które poddają się analizie kolorystycznej ON-LINE. Każda klientka, która poddaje się analizie ON-LINE otrzymuje prezentację, gdzie udokumentowana jest cała moja praca. Dzięki temu każda z Pań ma możliwość zobaczenia siebie w przeróżnych kolorach/chustach i sama może przekonać się w czym wygląda dobrze, a jakich barw powinna unikać.


No to zaczynamy :)

 To jedno z nielicznych zdjęć jakie udało mi się znaleźć, gdzie Angelina ma w miarę naturalny makijaż i naturalny kolor włosów, a autor zdjęcia zezwala na modyfikacje :)

Zatem przystąpmy do działania.

Najpierw przytniemy sobie zdjęcie, aby czarna suknia Angeliny nas nie rozpraszała, a następnie do tego zdjęcia będziemy przykładać kolorowe chusty ;)

Zobacz oryginalne zdjęcie - źródło: Commons Wikimedia >>
Autor: Promiflash
Treść licencji >>


Angelina w otoczeniu ciepłych barw:Czy Angelina dobrze wygląda w tych kolorach? Zwróć uwagę na twarz. Czy twarz wydobywa się na pierwszy plan czy najpierw widać kolory? Czy twarz wygląda na wypoczętą i zdrową czy nabiera "chorobliwego" wyglądu?


Angelina w otoczeniu chłodnych barw:


Który kolor lepiej współgra z urodą Angeliny? Nasycony, jaskrawy niebieski? Czy ten drugi miękki / zgaszony?

Angelina w czerwieniach:Która czerwień bardziej pasuje Angelinie?


Angelina w zieleniach


Te kolory pięknie rozświetlają jej twarz :) Widzisz to? Cera wygląda bardzo świeżo i promiennie :)

Angelina we fioletach:


Który fiolet bardziej współgra z urodą Angeliny?  Czy odnosisz wrażenie, że jaskrawe kolory "dominują" nad jej urodą? Najpierw widać jaskrawą chustę, a dopiero później twarz Angeliny?

Spójrz jeszcze raz:


Kolory jaskrawe nie są wskazane dla Angeliny. Najpierw widać chustę, a dopiero później jej twarz, a to twarz powinna wydobywać się na pierwszy plan - nie odwrotnie! Miękki / złamany / zgaszony kolor fioletu pięknie współgra z urodą Angeliny - twarz jest wypoczęta i świeża. Kolor nie dominuje nad jej urodą.


Ponowny test z jaskrawymi kolorami. Jak widać wszystko co jaskrawe i czyste jest "za mocne" dla naszej modelki.


Dwa odcienie zieleni. Z lewej cieplejszy, a z prawej chłodniejszy. Odnosisz wrażenie, że w oby dwóch kolorach Angelina wygląda dobrze? Czy to możliwe, że można wyglądać dobrze i w ciepłej i chłodnej chuście? Co dalej z analizowaniem? 

Wykonując standardową analizę kolorystyczną (4 typy urody) w pierwszym etapie starano się odpowiedzieć na pytanie czy klientka jest typem ciepłym czy chłodnym. Bardzo często bywało tak, że przykładając chusty do twarzy klientki, okazywało się, że pasują jej kolory zimne i niektóre ciepłe.  I tu zaczynały się problemy z dalszą diagnozą. Niektórzy wizażyści, styliści czy koloryści dawali sobie z tym świetnie radę, a niektórzy niestety błędnie diagnozowali klientkę na kolejnych etapach. 
W Międzynarodowym Systemie 12 typów, nie diagnozujemy klientek już tą metodą, dzięki temu unikamy poważnych błędów w ocenie typu kolorystycznego klientki.


Część II >>

Dowiedz się również jak wykonuje się analizę kolorystyczną on-line oraz jak się do niej przygotować >> 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz