16 grudnia 2011

Makijaż ślubny czyli co powinnaś wiedzieć ...

Makijaż ślubny nie jest łatwym makijażem do wykonania. Zawiera w sobie elementy makijażu dziennego, wieczorowego i fotograficznego. Nie może być zbyt lekki, ani zbyt mocny. Powinien być wykonany głównie kosmetykami profesjonalnym - 80% kufra (np. Kryolan, Make-up Studio, Stragecolor), gdyż odpowiednio dobrane produkty i zastosowane techniki makijażowe pozwolą Ci cieszyć się makijażem przez kilkanaście godzin.

Wizaż: 7 Niebo
Foto: www.klisza.net


Gdzie na makijaż? 
Ślub jest ważnym wydarzeniem w życiu kobiety, dlatego warto oddać się w tym wyjątkowym dniu w ręce specjalisty od makijażu czyli wizażysty. Makeup Artyści to prawdziwi eksperci w kreowaniu twarzy. Znają wszystkie techniki makijażowe, rozpoznają kształty twarzy, oczu i ust i doskonale wiedzą jak odpowiednio modelować i uwydatniać atuty urody. Dodatkowa wiedza na temat analizy kolorystycznej i teorii kolorów pozwala im umiejętnie dobierać kolory do typu kolorystycznego danej klientki, dzięki czemu potrafią wydobyć piękno z każdej kobiety. Przeczytaj artykuł:  Wizażystka to nie kosmetyczka >>Rezerwacja terminu.
Musisz pamiętać, aby odpowiednio wcześnie zarezerwować sobie termin na makijaż ślubny. Gdy bierzesz ślub w szczycie sezonu ślubnego tj. w miesiącach czerwiec-sierpień - powinnaś zarezerwować termin nawet z 6-12 miesięcznym wyprzedzeniem!


Makijaż próbny.
Makijaż próbny należy wykonać na miesiąc przed dniem ślubu. Wcześniejsze terminy nie zdają egzaminu, ponieważ wizażysta na bieżąco zmienia wyposażenie kufra. Jedne produkty tracą termin ważności i są wyrzucane, inne przybywają i są to najczęściej świeżo zdobyte nowości i hity kosmetyczne. Miesiąc, półtora przed ślubem - to najbardziej odpowiedni czas.


Cena. 
Cena makijażu ślubnego zależna jest od kompetencji wizażysty, kosmetyków na jakich pracuje oraz od tego czy na makijaż dojeżdża do domu klientki czy wykonuje go u siebie. Obecnie koszt makijażu ślubnego waha się w granicach 120-250zł. Makijaż próbny kosztuje tyle samo, choć bywa, że niektórzy wizażyści oferują go po niższej cenie, ale wtedy nie utrwalają go specjalnymi specyfikami i nie doklejają kępek rzęs.


Fryzura. 
Na fryzury ślubne proszę umawiać się znacznie szybciej, ponieważ fryzjerzy bardzo często mają „poślizg” czasowy. Gdy fryzjer mówi, że potrzebuje 1 godzinę na wykonanie fryzury - dolicz dodatkowe 30 minut ;) Większe spóźnienie się na makijaż może spowodować, że wizażysta będzie  mieć zbyt mało na jego wykonanie bądź co gorsza w ogóle nie będzie mieć  czasu na wykonanie usługi. W ciągu wizażyści mają  jeszcze inne Panny Młode do pomalowania, do których nie chcą i nie mogą się spóźnić, a Panny Młode nie mogą się spóźnić na swój ślub. Maksymalne spóźnienie może wynosić 15 minut i nie więcej.


Regulacja brwi i henna. 
Regulację brwi i hennę należy wykonać u kosmetyczki na 2-3 dni przed ślubem – nie dzień przed. Jedna z moich Panien Młodych miała zerwany naskórek pod łukiem brwiowym po depilacji woskiem u kosmetyczki, a inna dostała po latach robienia henny uczulenia. Dlatego w razie „awarii” warto mieć 2-3 dni na wygojenie ran czy opanowanie reakcji uczuleniowej.


Rzęsy 1:1 
Warto zrobić u sprawdzonej kosmetyczki lub stylistki rzęs co najmniej tydzień wcześniej - dlaczego? Bo też zdarzają się czasem reakcje uczuleniowe na klej.


Jeśli jesteś przyszłą Panną Młodą, chcesz by Twój makijaż był wymarzony, wyjątkowy i trwały - skontaktuj się ze mną ;)

Aktualny cennik znajdziesz na: http://wizaz-makijaz.com.pl/makijaz_rybnik.html
Pakiety ślubne: http://wizaz-makijaz.com.pl/pakiet_slubny.html
Portfolio: http://wizaz-makijaz.com.pl/galeria_makijazy.html

1 komentarz: